חדשות אבטחת מידע

מהן המטרות העיקריות באבטחת מידע?

מלחמות יכולות להתנהל בצורות שונות. לא רק נשק חם, טילים ודומיהם הם דרך של מדינה או גורם כלשהו להחליש ולהזיק למדינה או גוף אחר. הדרך שהולכת ותופסת תאוצה בשנים האחרונות היא הרשת שהפכה לשדה קרב של ממש ולכן ניתן לראות עליה רבה בחשיבותו ובהתפתחותו של תחום אבטחת מידע או סייבר שהפך לחוד החנית ממש של עולם ההייטק. רק לאחרונה בתי חולים בישראל היו תחת מתקפה של גורמים זדוניים שפרצו למערכות על מנת להוציא מידע רגיש. ככל שהידע בתחום יהיה רחב וגם נגיש יותר כך תעלה המודעות לנושא. זוהי המטרה של חדשות אבטחת מידע.

מהן המטרות העיקריות באבטחת מידע?

אבטחת מידע באה לענות על כמה צרכים מרכזיים שהפכו לא מובנים מאליהם בעידן האינטרנט:

  • שמירה על סודיות: עם הקניות הרבות ברשת ובכלל כל הפעולות שאנו מבצעים, ללא אבטחת מידע איכותית פרטינו יהיו גלויים ויהיה ניתן לעשות בהם שימוש. סודיות מידע (Confidentiality)  שתתבצע כפי שצריך תשמור מעל פרטיות המשתמשים ברשת.
  • שמירה על שלמות המידע: הפורצים למערכות שונות יכולים ללא אבטחת מידע חזקה לבצע שינויים במידע ובנתונים ואף לגרוע נתונים חיוניים. לכן אחת המטרות היא שלימות המידע (Integriry).
  • מידע זמין לגורמים המתאימים: במקביל למטרה החשובה של שמירה על פרטיות כך שרק הגורמים המתאימים יקבלו גישה למידע, מטרה נוספת היא זמינות המידע לגורמים המתאימים. חבלה של האקרים יכולה לא רק להפוך מידע פרטי לזמין, אלא גם להפוך מידע שאמור להיות זמין לפחות לגורמים מסויימים לבלתי נגיש. לכן גם זמינות המידע (Availability) היא ממטרותיה של אבטחת המידע.
  • התגברות על משברים: לצערנו משברים כמו פריצות למערכות של גופים בטחוניים, בריאותיים וכלכליים קורים בתדירות גבוהה. לכן, מערכת אבטחת מידע מיועדת גם להוצאה ממשברים מסוג זה באמצעות כלים טכנולוגיים שונים כך שהארגון יוכל לחזור לפעילות רגילה ללא נזק למידע תוך זמן קצר.

חדשות אבטחת מידע- לחלוק ידע וללמוד מניסיון

כיוון שאבטחת מידע הוא נושא שהפך להיות חם וקריטי לא פחות מצבא וביטחון, חשוב ללמוד עליו ושכולם יהיו מודעים לו. זו בדיוק המטרה של בלוג אבטחת מידע. ממש כפי שבתחומי מדע, מחקר ורפואה הגולש מקבל מידע רחב באופן שידבר אליו, כך אנו מאמינים שיש לעשות גם בתחום אבטחת מידע. היום כל אחד ואחת מאיתנו, גם מי שלא עוסק בתחום, צריך להיות מודע לנושא הרגיש הזה ולנהוג באחריות. מגזין אבטחת מידע מציג מקרים אמיתיים שקרו וכיצד התמודדו איתם, מדבר על נושאים שונים בתוך התחום הרחב של אבטחת מידע. חדשות אבטחת מידע כוללות כמובן את המידע העדכני ביותר, סקירת כלים טכנולוגיים חדשניים בתחום הסייבר, ואתגרים שונים עימן התמודדו חברות בתחום והדרכים בהן התמודדו איתם. הכותבים הם כאלה המגיעים ישירות מן התחום וחיים אותו, כך שכאן יוכל כל אחד שמתעניין ללמוד מניסיונם.

Write a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *