סייבר

יתרונות שימוש בשירותי חברה חיצונית לביצוע בדיקות חדירה

בעידן שבו איומי הסייבר הולכים וגוברים, ארגונים רבים משקיעים משאבים רבים בחיזוק ההגנה של מערכות המידע שלהם. אחת הדרכים הנפוצות לבדיקת חוסנה של מערכת מידע היא ביצוע בדיקות חדירה, שבהן "תוקפי אתיקה" מנסים לפרוץ למערכת כדי לחשוף נקודות תורפה. על מנת שבדיקות אלה יהיו יעילות ומקצועיות, כדאי לעיתים להיעזר בשירותיה של חברה חיצונית המתמחה בתחום. במאמר זה נסקור את היתרונות המרכזיים בהסתמכות על חברה חיצונית מומחית לצורך ביצוע בדיקות חדירה מקצועיות, בשונה מביצוע פנימי על ידי צוות אבטחת המידע של הארגון.

ניסיון ומומחיות ספציפיים בבדיקות חדירה

אחד היתרונות המרכזיים בהסתמכות על חברת אבטחת מידע חיצונית לביצוע בדיקות חדירה הוא הניסיון והמומחיות הספציפיים שלה בתחום זה. בניגוד לצוות אבטחת המידע הפנימי של הארגון, שלרוב מטפל במגוון רחב של נושאים הקשורים לאבטחת מידע, לחברת אבטחת מידע חיצונית יש התמחות ספציפית בביצוע בדיקות חדירה. כלומר, הם עוסקים בכך באופן יומיומי ורכשו ניסיון רב בזיהוי ואיתור נקודות תורפה במגוון רחב של מערכות.

בנוסף, מומחי חברת אבטחת המידע שותפים בקהילות מקצועיות גלובאליות של אנשי אבטחת מידע וחולקים ידע על שיטות תקיפה חדשניות. יתרון נוסף הוא שהם חשופים למגמות עכשוויות בעולם איומי הסייבר ויכולים לדמות בבדיקות החדירה שלהם מתקפות מורכבות ומתוחכמות בהתאם לכך. חשיפה זו מאפשרת להם לספק לארגון תמונת מצב עדכנית ורלוונטית של מוכנות מערכות המידע שלו להתמודד עם איומי הסייבר הנוכחיים.

זווית ראייה חיצונית אובייקטיבית

יתרון משמעותי נוסף בהסתמכות על חברה חיצונית לביצוע מבדקי חדירה הוא הזווית האובייקטיבית וחיצונית שהם מספקים על מצב אבטחת המידע בארגון. כאשר מבדק החדירה מבוצע על ידי גורמים פנימיים כגון צוות אבטחת המידע הארגוני, קיים חשש לניגוד עניינים בין הצורך לחשוף ליקויים וכשלים לבין הרצון שלא להציג בעיה פנימית מהותית. יתר על כן, לעיתים המבט הפנים-ארגוני אינו אובייקטיבי לחלוטין.

לעומת זאת, כאשר מבדק החדירה מתבצע על ידי חברה חיצונית, ניתן להניח שהיא תציג את ממצאיה בצורה הוגנת ואובייקטיבית יותר, שכן אין לה כל אינטרס פנימי בארגון. בנוסף, היא תבחן את אבטחת המידע של הארגון דרך "עיניים חיצוניות" – כלומר מנקודת המבט של תוקף פוטנציאלי. זווית ראייה זו מספקת הערכה מציאותית ואמינה יותר של פרצות וחולשות מבחינת תוקף חיצוני.

לפיכך, שילוב המבט החיצוני והאובייקטיבי של חברה מומחית למבדקי חדירה עם ההבנה המעמיקה שיש לגורמים פנימיים של הארגון לגבי מערכות המידע שלו יכול לספק תמונה מהימנה ומקיפה ביותר על נקודות התורפה והסיכונים בפניהם ניצב הארגון מבחינת איומי סייבר.

כלים וטכנולוגיות מתקדמות

עסקים קטנים שנזקקים לשירותי אבטחת מידע חיצוניים יכולים ליהנות מכלים וטכנולוגיות מתקדמות של החברות המובילות בתחום. חברות אבטחת מידע לעסקים קטנים משקיעות משאבים רבים כדי להיות בחוד החנית הטכנולוגית הן מבחינת כלי תקיפה לאיתור וניצול פרצות אבטחה במבדקי חדירה, והן מבחינת פלטפורמות ומערכות הגנה לאבטחת מידע. הן נעזרות במחלקות מחקר ופיתוח המתעדכנות באופן שוטף בשיטות התקיפה האחרונות ומשתמשות באוטומציה מתקדמת ובינה מלאכותית כדי לייעל את העבודה.

עסק קטן שמנהל בעצמו את אבטחת המידע, לעומת זאת, מתקשה להקצות תקציבים לרכישת הכלים והטכנולוגיות היקרים הללו. מלבד זאת, בהיעדר הכשרה מקצועית בתחום הסייבר, סביר להניח שהוא אף לא מודע לקיומן של טכנולוגיות חדישות אלה וליתרונות שהן מספקות. מכאן נובע שהסתמכות על חברה מקצועית לאבטחת מידע מאפשרת גישה לכלים וטכנולוגיות מתקדמים שהיו מחוץ להישג ידו של העסק הקטן.

חיסכון בעלויות גיוס והכשרה של כוח אדם

נוסף על הניסיון, המומחיות והכלים המתקדמים שהיא מביאה איתה, חברה חיצונית לסקרי סיכונים אבטחת מידע חוסכת מהארגון עלויות כוח אדם מיותרות. הקצאת משרה ייעודית לאיש אבטחת מידע בארגון קטן ובינוני אינה אפשרית או משתלמת כלכלית במרבית המקרים. משרה כזו מחייבת ידע מקצועי ספציפי וניסיון מוכח בתחום, שקשה לאתר בשוק העבודה המצומצם יחסית של מומחי אבטחת מידע, וגיוס כזה כרוך בתהליך ארוך ויקר.

לכן, ארגונים קטנים המעוניינים בסקר סיכונים אבטחת המידע לעסק שלהם יכולים לחסוך בעלויות גיוס עובד בכיר לתחום באמצעות התקשרות עם חברה חיצונית, שכבר מעסיקה צוות מקצועי ומיומן המוכן להפעלה. עלות השימוש בשירותיהם פר פרויקט או לפי שעות נמוכה בדרך כלל מעלות העסקת איש אבטחת מידע במשרה מלאה. השירות החיצוני יכול גם לחסוך מהארגון עלויות ניהול והכשרה שוטפות של עובד מן המניין.

לסיכום, בצעו בדיקות חדירה על ידי חברה חיצונית יכול לתרום תרומה משמעותית לשיפור המוכנות של ארגון להתמודד עם איומי הסייבר הגוברים. הניסיון, המומחיות והכלים המתקדמים שחברה מקצועית מביאה איתה מספקים הערכה של פערי אבטחת המידע מנקודת מבט חיצונית ואובייקטיבית יותר. בנוסף, השימוש בשירותים אלו חוסך לארגון קטן ובינוני עלויות גיוס כוח אדם יקר בתחום. אנו ממליצים לכן לכל ארגון לשקול בחיוב שת"פ עם חברת ייעוץ חיצונית לקיום בדיקות חדירה וסקרי סיכונים בתדירות מוגדרת, כדי להיערך בצורה מיטבית להגנה מפני איומי הסייבר הגוברים.

Write a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *