אבטחת מידע לעסקים

אבטחת מידע לעסקים – מה האפשרויות?

אבטחת מידע לעסקים

ככל ששומעים יותר על התקפות סייבר זדוניות על ארגונים ועסקים שונים, כך מבינים עד כמה קריטית היא אבטחת מידע לעסקים שמותאמת לכל עסק. אבטחת מידע יכולה להתבצע בכמה וכמה דרכים ואופנים וכל עסק צריך להתאים לעצמו את שיטת אבטחת המידע שמתאימה לו, לאחר ייעוץ של מומחים בתחום זה. אי אפשר להתקין אותה לבד משום שאבטחה של תוכנות שמתקינים במחשוב העסקי ושל תוספי אבטחה במחשבים אינם מספיקים כדי להגן על מאגרי המידע והנתונים שיש לכל אחד בעסק שלו. נחוצים לכך אמצעי הגנה מתוחכמים ואגרסיביים יותר שמתפרסים על פני כל ההסתעפויות של מחשוב בארגון, וזה כולל גם שימוש בסלולרי ובגיבוי ענן.

אילו סכנות אורבות ללא אבטחת מידע לעסקים?

הסכנות הרבות שאורבות לאבטחת המידע של העסקים מגוונות ומהן נגזרות גם שיטות האבטחה שמותאמות לכם. מדובר בדרך כלל בסוגים שונים של השתלטות על רשתות המידע והתקשורת של עסקים, על מאגרי נתונים שונים שיכולים להיות של החברה עצמה או של לקוחות וגורמים אחרים שהיא שומרת אצלה, וזה יכול להיות גם סיכון של השתלטות על המחשב בצורת כופרה, כלומר נעילת המאגר עד תשלום הכופר הנדרש על ידי הפורצים. סוג אחר של סיכון הוא השתלת נוזקות ורוגלות שיכולות להיות במערכת המחשוב של העסק זמן רב עד שמגלים אותן. אם הן אינן מתוכנתות על מנת להזיק ולפגוע בתשתיות ובפעילות של הארגון הן יכולות לאסוף ולכרות מידע כל הזמן ולהעביר אותו לגורמים שונים. הסוג הגרוע ביותר הוא כמובן תוכנות ווירוסים שגורמים לנזק ממשי לתשתיות ואף לשיבושים בייצור, בעבודה ובפעילות עד כדי השבתה מוחלטת.

בחירת ספקי אבטחת מידע לעסקים

ספקי אבטחת מידע לעסקים קטנים הם מגוונים בהיצע שלהם לכם ולמרות שכולם פועלים בדרך כלל על סמך אותה גישה, יש לכל אחד מהם ייחוד משלו וזה מה שצריך לבדוק כאשר אתם בוחרים לעסק שלכם ספק אבטחת מידע. אם האופי של הארגון שלכם הוא כזה שהוא מרובה מחשוב ושימוש בסלולרי ובמאגרי נתונים רבים, אבטחת המידע שלכם חייבת לספק פתרונות מתאימים לכל מה שאתם משתמשים בו ולכל הממשקים. ככל שהרשתות אצלכם מסועפות יותר ומחייבות יורת הגנות וחומות אש כך גם ספק האבטחה צריך להתמודד עם זה בהצלחה וכך גם תבחרו אותו. המערכות לאבטחת מידע חייבות להיות מעודכנות תמיד משום שהסכנות מתחדשות בכל יום. בכל פעם שמצליחים להתמודד עם סכנה אחת אפשרית הפורצים מתגברים על כך ומפתחים תוכנות נוספות שמציגות לכל ארגון סיכונים נוספים. כך שספק אבטחת המידע שלכם צריך לעמוד על המשמר כל הזמן ולעדכן את התוכנות שלו לאבטחת המידע שלכם. חשוב לזכור שהתקפות סייבר נעשות על ידי אנשים יצירתיים וחדורי מוטיבציה והם ינסו כל הזמן למצוא את הפרצה שדרכה אפשר לחדור, כך שחייבים לקבל מעטפת הגנה מוחלטת מכל הבחינות ומכל הכיוונים האפשריים.

מהן נקודות התורפה של אבטחת מידע?

היום ידוע שאין אבטחת מידע לעסקים במאה אחוזים משום שאי אפשר לצפות תמיד את הדרך היצירתית שבה יפרצו, אולם אפשר להפחית כמעט לאפס את הטעויות שעושים בארגונים שונים בדרך שבה מדריכים עובדים לשמור על אבטחת מידע. למעשה, ההתנהלות של עובדים בשמירה על הבטיחות בשימוש שלהם במחשוב בארגוני היא זאת שתקבע עד כמה אבטחת המידע תהיה יעילה. נקודות התורפה שחשוב לשים אליהן לב הן השימוש באינטרנט, בסלולרי ובגיבוי ענן ואפילו מתקנים וציוד שמחוברים לרשתות התקשורת שלכם, כמו מצלמות אבטחה אלחוטיות ומערכות הקלטה ושידור, כל בקרה של בית חכם שהתקנתם בבניין שלכם על מנת לייעל את השימוש בו ונעשית דרך אפליקציה או מחשב, ואפילו מרכזיות וירטואליות. כולם משמשים נקודות חדירה ופריצה אפשריות וערוצים פוטנציאליים לזליגת מידע וסיסמאות. כך שהדבר הראשון שחייבים לעשות הוא להשתמש במערכות מאובטחות ככל האפשר וללמד את העובדים להיזהר ולא לחשוף אותן לפריצה כלשהי.

מה עלול לקרות בעסק ללא אבטחה מתאימה?

אם אחד המתקנים המחוברים לאינטרנט או אפילו למחשבים שלכם ואינו מאובטח הוא עלול לגרום לכך שדרכו אפשר יהיה למצוא את הדלת האחורית המפורסמת, ודרכה לגנוב נתונים או להשתיל רוגלות ונוזקות למיניהן. מכיוון שרוב העסקים בוחרים לגבות בענן, לא מספיק לסמוך על אבטחת מידע לעסקים של שירותי אחסון בענן, למרות שהם שוקדים על אמצעי ההגנה והאבטחה כל הזמן. חובה לגבות את האבטחה גם מהכיוון שלכם כדי לשמור על מאגרי הנתונים שלכם ועל תוכנות שאתן אתם עובדים והן מאוחסנות בענן. במקרה כזה, למרות שיש יתרונות עצומים לגיבוי ענן, מומלץ לנסות לשקול גם אפשרויות פעולה אחרות וגיבוי נוסף שעשוי לשמור על כל המידע שלכם מאובטח גם במקרה של פריצה למאגרים שלכם. מומחי אבטחת מידע יכולים להציע לכם חלופות שונות למי שחשוב לו לא להיות אי שם בענן ולהיות מנותק מכל דלת אחורית אפשרית שם.

פתרונות אפשריים לאבטחת מידע

הפתרונות אפשריים שלכם לאבטחת מידע בעסק כוללים את התפרסות כל הרשתות בכל ההתקנים האפשריים וזה כולל גם שימוש באפליקציות בסלולרי של העובדים ושימוש בזיהוי דו שלבי, לדוגמה. זה כולל גם את כל ההתקנים החכמים לשליטה בבניין, ממיזוג והסקה ועד אוורור וחשמל, ואפילו החניון. עובדים צריכים ללמוד על אבטחת מידע ולפעול לפי פרוטוקולים מחמירים כדי לא להיחשף לזליגות והרשת כולה צריכה להיות מוגנת גם בדואר אלקטרוני, בתוכנות אנטי וירוס שמתעדנות כל הזמן, זיהוי רוגלות ונוזקות וכמובן החשוב מכל – אבטחת שרתים וגיבויים, מרכזיות ומערכות מידע ומאגרי נתונים שעובדים אתם, כולל תקשורת עם גופים חוץ ארגוניים מבנקים ועד הרשויות. מיפוי הצרכים שלכם על ידי מומחי אבטחת מידע לעסקים יאפשר לכם לבחון הצעות טובות לאבטחת המידע בעסק שלכם.

Write a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *